Szafy na dokumenty czyli porządek w biurze

Szafy na dokumenty w praktyce

W biurze powinien panować porządek, aby każdy zainteresowany mógł znaleźć to, czego szuka. Inaczej do pracy wkradną się chaos i dezorganizacja, najmniejsze dokumenty zaczną się kupić i ostatecznie nikt nie będzie wiedział, gdzie co jest. W biurze powinny znajdować się szafy na dokumenty, do których dostęp mają jedynie upoważnione osoby pracujące w danej instytucji czy placówce. Takie szafy pozwalają podwyższyć jakość wykonywanej pracy i wyeliminować ewentualne straty w dokumentach.

Szafa na dokumenty – co warto wiedzieć?

Szafy metalowe na dokumenty niejawne – https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a/ to przedmioty, których zadaniem jest przechowywanie dokumentów niejawnych. Szafy takie są miejscem, w którym nierzadko składuje się takie rzeczy jak: akta osobowe, ważne pieczątki (które są przeznaczone jedynie dla osób upoważnionych i pracujących w danym miejscu), sprzęt firmowy (dzięki czemu będzie można chronić go przez potencjalnym zniszczeniem czy utratą) oraz wszelkie inne przedmioty wymagające zwiększonej kontroli.

Szafy metalowe na akta można zakupić w takich szerokościach jak: 700, 900, 1000, 1200, a także 1300 mm. Firma Gaudia ma w swoim katalogu internetowym szafy certyfikowane w klasie A z, w których można składować dokumenty do formatu A3. Jeśli chodzi o Inne szafy, które są oferowane przez firmę Gaudia, to są to choćby szaf wzmocnione serii ST z certyfikatem klasy A nazywane w swej klasie szafami pancernymi, ponieważ wyprodukowano je z grubszej blachy (1,5-2 mm), dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i odznaczają się wyższą wagą. Wspomniane szafy to największe szafy w klasie A na rynku. Szeroki wybór szaf to gwarancja znalezienia przedmiotu spełniającego wymogi nawet najbardziej wymagających klientów; firma Gaudia oferuje szafy na dokumenty w różnych szerokościach, więc każdy powinien znaleźć tę, które będzie pasować do jego pomieszczenia.

Jakie mamy szafy na dokumenty?

Firma Gaudia oferuje takie szafy jak:

  • szafy na dokumenty klasy B (na dokumenty będące niejawnymi z klauzulą „tajne”);
  • szafy na dokumenty klasy S1 (szafy z klauzulą „tajne”), S2 i 0 (na dokumenty z klauzulą „ściśle tajne”);
  • szafy metalowe na akta klasy C (przeznaczone do odkładania dokumentów niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”);
  • sejfy i szafy ognioodporne (Valberg, Metalkas) dostępne w różnych klasach.

Szczegóły dotyczące wykonania

Szafy posiadają korpus i drzwi, który wykonano z blachy stalowej stanowiącej zabezpieczenie, jeśli chodzi o kradzież. W szafach na dokumenty w klasie A zamontowany został atestowany zamek kluczowy w klasie A, ponadto istnieje także możliwość zamontowania większej liczby zamków. W każdej szafie na dokumenty znajdziemy rozbudowany mechanizm ryglowy, którego celem jest blokowanie drzwi szafy na trzech krawędziach. Szafa na dokumenty ma również półki z regulacją wysokości zawieszenia – dzięki temu klienci mogą dostosować wysokość półek do rozmiaru swoich dokumentów, natomiast kąt otwarcia drzwi wynosi on 120°. Szafy na dokumenty wyposażone są w zawiasy wewnętrzne. Klienci mogą w firmie Gaudia zakupić dodatkowe półki czy skrytki zamykane na różne rodzaje zamków.

Bezpieczeństwo danych to podstawa

Takie szafy są przede wszystkim solidną ochroną przed potencjalną utratą, zniszczeniem, niedozwoloną zmianą danych, wykradnięciem danych albo też dostaniem się ich w ręce osób niepowołanych. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących danych osobowych skutkuje wszelkimi sankcjami prawnymi.

Scroll to top