Nowoczesne biuro w akcji

Komfort pracy w nowoczesnym biurze

Innowacyjne biura to coś więcej niż próżna potrzeba wielkich korporacji, to również lepsza atmosfera pracy.

Wyodrębnienie sekcji

Ważnym jest, aby w biurze wydzielić osobne strefy przeznaczone do pracy dla poszczególnych grup pracowników. Ponadto, dobrze, aby w biurze powstały strefy przeznaczone na pracę, relaks, kuchnia, a także sala konferencyjna, umożliwiająca m.in. wyświetlanie prezentacji multimedialnych. Miejsca, które wyjątkowo tego wymagają, dobrze jest wygłuszyć poprzez zastosowanie specjalnych paneli tłumiących dźwięk.

Strefa kreatywna

Jak wiadomo, nikt nie jest w stanie efektywnie pracować przez osiem godzin bez przerwy, dlatego niezbędne jest miejsce zapewniające pracownikom odpoczynek w ciągu dnia. Umieszcza się tam wygodne sofy, pufy lub hamaki, a także sprzęt do gier zespołowych, np. stół do ping-ponga, darty czy konsolę do gier. Można również w pokoju relaksu znaleźć książki i czasopisma.

Kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie każdy pracownik może w spokoju przygotować kawę lub zjeść posiłek. W takim pomieszczeniu zwykle znajdziemy lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową, zmywarkę i ekspres do kawy. W kuchni powinny się także znajdować stoliki, najlepiej pozwalające na wspólne spożywanie posiłków z kolegami z biura, co sprzyja integracji.

Miejsce spotkań

W każdym nowoczesnym biurze dobrze jest wydzielić specjalne pomieszczenia, najlepiej wygłuszone, przeznaczone do spotkań zarówno nieformalnych, jak i służbowych, a także zapewniające dogodne warunki podczas dłuższych rozmów prowadzonych przez telefon.

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna powinna być wyposażona w sprzęt pozwalający na profesjonalne spotkania z większymi grupami ludzi czy prowadzenie szkoleń. Wśród nich znajdziemy projektor, system nagłośnienia, mikrofony, ekrany, a także flipboard.

Wspieranie sportowego i ekologicznego trybu życia

W dzisiejszych czasach Europejczycy usiłują jak najlepiej troszczyć się zarówno o siebie, jak i o środowisko naturalne. Dlatego warto zapewnić pracownikom parking dla rowerów oraz prysznic.W kuchni natomiast, poza ekspresem do kawy, dobrze umieścić wyciskarkę do owoców.

Poza zapewnieniem pracownikom funkcjonalnej przestrzeni do pracy, warto również pamiętać, aby nasze biuro prezentowało się profesjonalnie. Zadbajmy więc o odpowiednią aranżację, kolory i wystrój spójne z charakterem naszej firmy, a także dobrej jakości meble i sprzęt. Obecnie najpopularniejszym stylem urządzania miejsc pracy jest styl skandynawski – minimalistyczne wnętrza w stonowanej kolorystyce, które sprawiają wrażenie czystych i uporządkowanych.

Scroll to top